5 прости изявления за Мекотели Мекотели

5 прости изявления за Мекотели Мекотели

5 прости изявления за Мекотели Мекотели

Blog Article



Освен историческото си значение като източник на храна - особено в Далечния изток и Средиземно море - мекотелите са допринесли по много начини за човешката цивилизация. Черупките на каури (вид малки коремоноги) са били използвани като пари от местните групи, а перлите, които растат в стриди, в резултат на дразнене от пясъчни зърна, са били ценени от незапомнени времена.

Вторият елемент на прикритието е текстурата на кожата. Свивайки специални мускули, октоподите могат да променят кожата си от гладка в шипеста.

Природозащитен статус: Няколко вида са застрашени или застрашени от изчезване; единият е изчезнал

Дишат чрез един или два чифта хриле (ктенидии). Могат да дишат и чрез мантийната си празнина.

Бивалвите се карактеризираат со нивните обвивки и живеат и во морски и во слатководни живеалишта.

Очите на шпиц текат - какво да правя и как да намеря причината

Търговеците трябва непрекъснато да се стремят да осигурят оптимално качество на ракообразните и мекотелите. Закопуването на живи животни е гаранция за свеж продукт.

Бивните черупки , известни също като скафоподи, имат дълги, цилиндрични черупки с пипала, простиращи се от единия край, които тези мекотели използват, за да привличат плячка от заобикалящата вода.

Мекотелите са разделнополови (миди и главоноги) и хермафродитни(повечето охлюви) видове. Развитието им е пряко (при някои коремоноги и при главоногите) или чрез метаморфоза - с ларва трохофора и велигер, а при сладководните миди - с ларва глохидиум.

Со исклучок на цефалоподите, мекотелите се во голема мера нежни вегетаријанци. Копнените гастроподи како што се полжавите и голтките јадат растенија, габи и алги, додека огромното мнозинство на морските мекотели (вклучувајќи ги и бивалвите и другите видови кои живеат во океаните) опстојуваат од растителна материја растворена во водата, која ја внесуваат со хранење со филтер.

Дополнителни истражувања не успеаја повторно да ја најдат.

Прикритието на октоподите има три главни елемента. Единият е цветът. Октоподите генерират цветове чрез система от пигменти и отразители. Пигментите се съдържат в хиляди миниатюрни сакчета в най-горния слой на кожата. Когато сакчетата са затворени, приличат на миниатюрни лунички. За да покаже пигмента, октоподът свива мускулите около сакчето, като така го отваря и разкрива цвета. В зависимост от това какъв набор от сакчета отваря или затваря октоподът, той мигновено може да създаде шарки като ленти, ивици или петна.

Хабитат: Сухоземни и водни местообитания на всеки мекотели континент и океан в света

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Report this page